Tomáš Hložánek

Jmenuji se Tomáš Hložánek, je mi 35 let a jsem celoživotní Brňák. Do Líšně jsem přišel před třemi lety, s manželkou tu čekáme třetí dítě. Vrátil jsem se do míst, kde moji předkové Křížovi a Brzobohatí řadu generací šťastně žili a hospodařili.

Pracoval jsem několik let jako novinář, 15 let podnikám a nyní vedu IT firmu o třiceti lidech. Vystudoval jsem žurnalistiku, mezinárodní vztahy a ekonomii na brněnské Masarykově univerzitě. 

Moje životní filozofie zní: každý z nás by měl využít svůj potenciál naplno. Všichni máme nějaký dar, který když rozvineme a uděláme maximum pro jeho naplnění, přineseme štěstí sobě a také svému okolí.

Souběžně s velikou pokorou cítím, že určitý dar mám. Díky své rodině jsem pracovitý, cílevědomý a houževnatý člověk. A toho využívám, doposud zejména ve svém byznysu, ale také při organizaci futsalového týmu, za nějž hraji už 18 let. Aktivní jsem také v akcích absolventů “svého” gymnázia na Jarošce. O politiku se zajímám od dětství.

V Líšni plánuji strávit minimálně dalších dvacet let, než dospějí moje děti. Během této životní etapy chci intenzivně pracovat ku prospěchu svého okolí tak jako dosud a z úrovně menších skupin se posunout do širší perspektivy města a městské části. 

A jelikož jsem zvyklý vše dělat na 100%, mým cílem pro nejbližší roky je komunální politiku důkladně poznat, pochopit její zákonnitosti a procesy a teprve poté udělat další krok. Souběžně budu rád pokračovat v již započaté práci ve finančním výboru Líšně. Pomohu také s přípravou nového portálu pro komunikaci občanů s radnicí, kde mohu zúročit svoje zkušenosti z oboru.