Ondřej Krutílek

Když jsem se do Líšně v roce 2006 stěhoval, řada známých mi to rozmlouvala. Nedal jsem se a jsem rád. Líšeň má svým občanům rozhodně co nabídnout. A pevně doufám, že i já jí. Rád bych v zastupitelstvu zúročil své dlouholeté zkušenosti především ve dvou oblastech - (1) s řízením výboru SVJ a působením v představenstvu bytového družstva Mír a (2) s dotačním managementem ve společnosti B&P Research.

Oficiální životopis

Absolvoval Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity, obory politologie a mezinárodní vztahy a evropská studia. Bakalářskou práci (2002) i diplomovou práci (2004) věnoval problematice Evropského parlamentu. V roce 2004 začal působit jako analytik legislativy EU v think-tanku Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) a jako asistent v Evropském parlamentu (mezi lety 2009–2014 působil v Evropském parlamentu jako akreditovaný asistent).

Specializuje se na monitoring a analýzu legislativy EU v oblasti daňové, dopravní, spotřebitelské a sociální politiky a politiky životního prostředí. Věnuje se i otázkám vnitřního trhu EU a hospodářské a měnové unie. Během své dosavadní praxe připravil řadu tematicky zaměřených analýz, jež svým příjemcům – politikům, orgánům státní správy a samosprávy či podnikatelským subjektům – posloužily jako podklady pro další strategické rozhodování.

Po nabytí zkušeností v Evropském parlamentu začal znovu naplno působit v Česku. Obnovil své aktivity v CDK, stal se jednatelem analytické a poradenské společnosti B&P Research (2013) a ředitelem ústavu Evropský informační projekt (2015). V roce 2014 vstoupil do spolku Pravý břeh, kde nedlouho poté (2016) začal působit jako místopředseda výkonné rady. Postupně se také vrátil k pravidelné výuce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a k publicistické činnosti, při níž zúročuje dlouholeté zkušenosti s řízením časopisu Revue Politika. Každý měsíc připravuje EU RADAR, přehled dění v EU, který populární formou upozorňuje i na témata a otázky, o kterých mainstreamová média zpravidla neinformují.

Od roku 2017 je členem správní rady Institutu pro pravicovou politiku (IPPO). V současnosti působí především jako manažer, koordinátor vzdělávacích a výzkumných projektů a influencer. Z jeho iniciativy vznikl v poslední době například programový dokument Silné Česko v Evropě 21. století (2017) nebo třetí, aktualizované, rozšířené a doplněné vydání knihy Evropská unie, nejprodávanější a nejkomplexnější české publikace o evropské integraci.

Další informace

LinkedIn