Oldřich Peprla

Vystudoval jsem Podnikové hospodářství na ESF MU a podnikám v oblasti gastronomie. Se společníkem provozuji 4 franšízové pobočky a také se podílím na rozvoji naší mateřské značky na Moravě.

Ve Staré Líšni žiji se dvěma dětmi už 4. rokem a přijít sem bylo jedno z našich nejlepších životních rozhodnutí. Za tu krátkou dobu jsme získali desítky nových přátel, máme rádi zdejší společenský život a skvělou dostupnost do centra a širokou nabídku různých služeb, od školy a školky, přes obchody až po naše oblíbené hospody, jako je Čtyřlístek a F.A. Bar. V Líšni mám i kanceláře, takže se dá říci, že jsem přítomen v Líšni 24/7.

Ve volném čase se nyní především věnuji rodině – rádi trávíme čas na polích nad Podolí a na kole v Mariánském údolí a v okolí Velké Klajdovky. Ve zbylém čase se věnuji péči o dům a zahradu, čtení ekonomické literatury a politice.

Přesvědčením jsem zastánce malého státu, který vykonává pouze zcela nezbytné funkce, které nemůže nahradit trh, který občanům nebrání v hledání svého štěstí, nepřekáží podnikání a nevychovává ty, kteří o to nestojí. Politika by také neměla přerůst v závod různých skupin o to, kdo rychleji a více získá ze společného; naopak by veřejné peníze vždy měly být utráceny pouze ku prospěchu maximálnímu počtu obyvatel.

V zastupitelstvu Líšně bych se chtěl věnovat především mně blízkému tématu dopravy a dohlížet na hospodárné a střídmé nakládání s veřejnými prostředky.