Martin Příborský

Su Líšňák. V Líšni jsem prožil celé dětství, mládí a po letech strávených v zahraničí jsem se sem opět vrátil, protože Líšeň mám rád. Žije tady také většina mých příbuzných, kamarádů a známých.

V roce 2009 jsem vstoupil do ODS, která je jedinou dlouhodobě působící stranou hájící svobodu člověka a prosazující praxí prověřený program účelné a hospodárné veřejné správy. V roce 2014 jsem byl na její kandidátce zvolen do líšeňského zastupitelstva a v roce 2015 se stal předsedou líšeňské ODS. 

Jsem šťastně ženatý a mám dvě dcerky. Kromě politiky mě baví hlavně historie, turistika, cestování a kolektivní sporty. Hrával jsem závodně volejbal, ale dnes už jen rekreačně fotbal a hokej. Vystudoval jsem práva a politologii v Brně a postgraduální program „law & economics“ (EMLE) v Německu, Holandsku a USA. Pracoval jsem jako právník v americké advokátní kanceláři v Praze a poté na různých pozicích v Evropské komisi v Bruselu. Během předsednictví Česka v EU jsem působil také na Úřadu vlády ČR.

Mým cílem je rozvíjet Líšeň jako klidnou rezidenční čtvrť plnou zeleně, kde nechybí žádná důležitá infrastruktura, kde jsou kvalitní školy i zdravotnictví, kde se dá pohodlně cestovat i zaparkovat a kde je všestranné kulturní a společenské vyžití.