Jakub Dvořák

Jsem jednadvacetiletý rodilý Líšňák a studuji politologii na Masarykově univerzitě. Na kandidátce ODS a Svobodných jsem nejmladším článkem. Jsem ale přesvědčen, že nízký věk rozhodně není a nebude mým hendikepem.

Od první třídy základní školy jsem hrál fotbal za SK Líšeň a ve věku 13 let jsem se vrhnul na závodní cyklistiku v týmu TJ Favorit Brno. Vášeň pro cyklistiku mi zůstala i po ukončení aktivní kariéry a stále rád vyrážím na projížďky.

V návaznosti na můj koníček se v rámci líšeňské samosprávy zajímám o oblast dopravy, kterou jsem měl možnost – během sedmi cyklistických let – velmi dobře poznat. Půl roku před koncem současného volebního období jsem byl navíc jmenován do komise dopravy a líšeňskou dopravní situaci tak pečlivě analyzuji i v současnosti.

Mojí hlavní motivací ke kandidatuře je vize zlepšení sportovního vyžití v Líšni, zejména pak vize budování cyklostezek, které jednak umožní líšeňským občanům vyrážet na cyklovyjížďky či in-line brusle a jednak zlepší dostupnost do centra města jinak než autem.