• Home
  • Cíle
  • Kvalitní školství a zdravotnictví

Kvalitní školství a zdravotnictví

Zdravotnictví

V centru Staré Líšně chybí zdravotní středisko, kde by se na jednom místě sdružily základní lékařské služby: praktičtí lékaři, zubaři, někteří specialisté, lékárna atd. Středisko ve Staré Líšni je jedním z důležitých projektů diskutovaných již mnoho let a je po něm velká poptávka jak mezi občany, tak mezi lékaři. Bylo vytvořeno občanské sdružení zdravotníků a petici za zřízení střediska podepsalo přes 2 000 obyvatel Líšně. Projekt byl také mnohokrát projednáván na zastupitelstvu městské části i v Radě města Brna. Obec však do dnešního dne nebyla schopna vyčlenit vhodný prostor. ODS bude podporovat zřízení takového zdravotního střediska na náměstí Karla IV. v rámci jeho celkové rekonstrukce.

Dokončení rekonstrukce a lepší údržbu si však zaslouží i poliklinika na Horníkově. Budeme usilovat o reformu správy polikliniky, která podléhá Správě majetku Líšeň, a zlepšení stávající situace.

Školství

Základem každé dobré školy jsou kvalitní učitelé. Proto budeme finančně podporovat líšeňské školy, aby si mohly dovolit udržet či přivést kvalitní pedagogy i zahraniční lektory a aby mohly udržovat co nejnižší počet žáků ve třídách.

Budeme pokračovat v rekonstrukcích a zvelebování našich mateřských a základních škol. Potřeba je například rekonstrukce tělocvičen na ZŠ Holzova. Rekonstrukce ZŠ Horníkova by měla probíhat v následujících letech.

Líšeňské mateřské školy byly letos bohužel schopny přijmout pouze 60% žadatelů. Zajistíme lepší podmínky pro existenci dostatečných kapacit pro předškolní děti, ať už v mateřských školách anebo podporou alternativních soukromých zařízení pro děti.